• środa , 28 Lipiec 2021

Google AdSense – czy ten sposób zarabiania na afiliacji jeszcze się opłaca?

Zarabianie w Internecie od lat jest tematem modnym, a w ostatnim czasie coraz więcej osób upatruje w nim zbawienia od nadchodzących problemów ekonomicznych i znienawidzonej pracy na etacie. Jedną z najpopularniejszych – i jednocześnie najprostszych – metod zarabiania w Internecie jest zarabianie na afiliacji, polegające na polecaniu produktów i usług. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszył się jeszcze niedawno Google AdSense, jednak czy warto dziś próbować zarabiać w ten sposób?

Czym jest Google AdSense?

Najprościej ujmując, AdSense to stworzona przez Google platforma, która łączy reklamodawców i marketerów z twórcami treści, pozwalając tym drugim zarobić na wyświetlaniu banerów reklamowych. Twórcy stron mogą wygodnie zarządzać z dedykowanego panelu tym, jakie reklamy będą się wyświetlać na ich stronie. Mogą też decydować o ich rozmiarze i umiejscowieniu. W ten sposób są oni osiągnąć stały dochód pasywny.

W przypadku AdSense zarabianie jest łatwe, a marketing afiliacyjny z jego użyciem wymaga minimalnego lub nawet zerowego wkładu własnego – samo uczestniczenie w Google AdSense nic nie kosztuje, jednak ponosi się koszty prowadzenia swojej strony. Zarabianie na blogowaniu w ten sposób stało się popularne, jednak opłacalność Google AdSense stoi dziś pod znakiem zapytania.

Opłacalność Google AdSense a nowa era marketingu afiliacyjnego

W przypadku Google AdSense opłacalność stoi dziś jednak często pod znakiem zapytania. Dzieje się tak dlatego, że pieniądze otrzymuje się wtedy, kiedy odwiedzający klikną w reklamę. Jeszcze nie tak dawno temu opłacalność AdSense była wysoka, lecz teraz znaczna większość użytkowników sieci używa oprogramowania i dodatków do przeglądarek, które blokują reklamy, a wiele przeglądarek ma domyślnie wbudowane takie narzędzia. Chcąc wyjaśnić to, jak działa Google AdSense, należy wspomnieć jednak też o sporej zalecie tego narzędzia, którą jest brak konieczności zamówienia czegokolwiek przez odwiedzających naszą stronę internautów. Samo kliknięcie w reklamy przynosi nam dochód pasywny.

W przypadku AdSense opłacalność jest dziś ciężka do określenia. Wiele osób nadal odnosi sukcesy, używając tej metody. A marketing afiliacyjny na niej bazujący jest nadal popularny, jednak dziś znacznie trudniej jest osiągnąć z niej wielki dochód, prowadząc mniej popularnego bloga. Tylko strony z bardzo dużą ilością wyświetleń są w stanie wygenerować przyzwoity dochód pasywny przy pomocy AdSense, gdyż w ich przypadku liczba osób, które nie korzystają z blokowania reklam, będzie znacznie większa.

Alternatywy dla AdSense

Nic więc dziwnego, że wiele osób poszukuje alternatywy dla AdSense. Dziś tak naprawdę najlepiej zarabia się nie na banerach reklamowych, lecz na linkach afiliacyjnych. Chcąc zarabiać w ten sposób, trzeba wybrać program afiliacyjny, który odpowiadać będzie tematyce naszego bloga czy strony, tak aby we wpisach można było w sposób naturalny promować produkty i wstawiać linki afiliacyjne.

Coraz częściej sensownym wyborem staje się jednak sieć afiliacyjna, czyli wielka platforma łącząca reklamodawców i twórców treści, która posiadać będzie olbrzymi wręcz wybór produktów i usług do promowania. W przypadku programu afiliacyjnego jesteśmy zazwyczaj mocno ograniczeni, a więc i potencjalny dochód pasywny będzie mniejszy. Niejedna sieć afiliacyjna działająca oficjalnie w Polsce pozwala na wybór spośród setek reklamodawców polskich i zagranicznych, dając jednocześnie twórcom treści wygodne narzędzia, z których można korzystać z poziomu wygodnego panelu administracyjnego, który umożliwia też analitykę, a więc możliwe jest zmierzenie skuteczności naszych działań.

Dobra sieć afiliacyjna zawierać będzie też materiały szkoleniowe i gwarantować będzie twórcom treści wsparcie, które pomoże zmaksymalizować zyski poprzez tworzenie skuteczniejszych kampanii.

Opłacalność AdSense mocno spadła w ostatnich latach, jednak nie znaczy to, że nie da się dobrze zarobić, używając go. Dziś jednak lepszym wyborem będzie dobry program afiliacyjny lub sieć afiliacyjna, które pozwolą na zarabianie bez konieczności wyświetlania na stronie jakichkolwiek banerów, co i tak jest mało skuteczne, a ich obecność dodatkowo mocno irytuje internautów.

Related Posts