• czwartek , 25 Luty 2021

Wirus na naszej stronie

Skutkiem złośliwego kodu mogą być niepoprawnie wyświetlane treści czy dołączone spam linki. Mogą również czekać Cię informację od usługodawcy o przesyłanym w świat spamem z Twojego konta.
Jest z pewnością nieprzyjemne i całkowicie hamujące dla naszej dalszej pracy, która musimy zamienić na rzecz pozbycia się nieprzyjaznego kodu. Wielu uważa, że aby zabrać się za to trzeba mieć niesamowicie duże pojęcie o językach programowania. Nie jest to prawdą.

Na początku warto wspomnieć skąd wirusy mogą wziąć się na naszej stronie. Gdy pierwszy raz się z takim spotkamy, pierwsza myśl jaka nam przyjdzie to osoba nieco bardziej ukierunkowana w it, która włamała się na konto grzebiąca w kodzie i umieszczająca złośliwy kod. Na szczęście głównym powodem takich sytuacji jest bot (automatyczny soft), który w podrózy po naszym serwisie szuka luk w kodzie. Gdy mu się powiedzie umieszcza złośliwy plik. Najczęsciej atakami nękane są znane skrypty jak wordpress, joomla, phpbb3 czy inne popularne silniki. Gdy spotka nas atak bota powinniśmy, pamiętać że to dobry znak. Takie działania są zazwyczaj przewidywalne i łatwe w naprawie.

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić jest wysłanie do adminów hostingu o przeskanowanie naszego konta i prośba o przesłanie raportu.
eprotein kod rabatowy
Podczas gdy mamy do czynienia z wyciekiem hasła, należy przeskanować wszystkie sprzęty na których odbywało się logowanie do panelu. Niezbędne jest pozbycie się takie wirusa i zlokalizowanie urządzenia na którym był. Po takiej czynności należy zmienić hasło nie tylko do panelu lecz i do baz danych. Przy tworzeniu hasła musimy pamiętać o dobrejk złożoności, która zminimalizuje ingerencję człowieka. Możemy się spotkać z nieco bardziej zaawansowaną infekcją, która nie da się wykryć zwykłemu oprogramowaniu. Jest to z pewnością scenariusz bardzo wątpliwy.

Related Posts