• czwartek , 25 Luty 2021

Czym kierować się przy zakupie hostingu?

Serwer tzw hosting to obszar na którym prawdopodobnie będzie umiejscowiona twoja strona i wszystkie jej dane. Z pewnością możemy to porównać do dysku, który  znajduje się w komputerze. Musimy rozróżnić serwer od serwera wirtualnego, tj. hostingiem. Hosting to obszar wybrany dla Ciebie, który znajduje się na serwerze.

Domena jest nazwą strony: twojadomena.pl. Podczas zakupu domeny masz mase możliwości, ponieważ możesz wybrać ją z końcówką .com, .com.pl, .info, .net, .ue, .biz. Domena .pl jest domeną krajową.

Gdy mamy w planach założenie strony internetowej najważniejszą rzeczą jest dopasowanie prawidłowego hostingu. Obecnie dostępnych jest mnóstwo takich firm, lecz tylko niektóre spełnią nasze oczekiwania. Wybór takiego hostingu jest jak szukanie igły w stogu siana. Dlatego polecamy sprawdzonych i solidnych dostawców.

Gdy już mamy wybranego dostawcę, należy zastanowić się do czego będzie nam potrzebny i czy własności serwera są dla nas odpowiednie. Warto zwrócić uwagę na:

Miesięczny transfer danych

Limit procesora

Miejsce na dysku

Możliwość i ilość tworzenia Baz MySQL

Możliwość i ilość tworzenia kont Email

Tworzenie kopii bezpieczeństwa

Ponadto bardzo ważnym aspektem jest także Uptime tj niezawodność serwera. Należy pod tym, względem uważać ponieważ masa firm przedstawia 99% niezawodności. Nauczeni wiemy, że nie w praktyce niedokońca jest to prawdą i często można zauważyć, że informacje te są bardzo zawyżone. Dlatego nie ma nigdy rewelacyjnego sposobu na wspaniały hosting, najlepszą metodą jest zaufać opinią osób, które miały styczność i pomogą nam wyselekcjonować odpowiedni.

 

Related Posts