• czwartek , 25 Luty 2021

Czy warto zakładać darmowego bloga?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy warto zakładać darmowego bloga czy też nie. Wiele zależy od tego jak będziemy podchodzić do naszego bloga. Jeśli będzie to blog stworzony z pasji, gdzie nie będzie regularnych wpisów, tylko na zasadzie od czasu do czasu coś dodamy to darmowy blog jest jak najbardziej trafnym wyborem. Jeśli ktoś dopiero się uczy blogowania i nie wie czy będzie to czynność, którą będzie chciał się zajmować w przyszłości to też jak najbardziej darmowy blog do nauki jest wskazany.

Natomiast, jeżeli ktoś chce zarabiać na swoim blogu, planuje włożyć w niego dużo pracy, czy blogowanie traktować jako swoja pracę na pełny etat czy półetatu, to nie powinien zakładać darmowego bloga. Największą wadą darmowym blogów jest fakt, że nie jest on nasz, tylko strony, gdzie bloga założyliśmy i w każdej chwili mogą oni nam bloga usunąć. Załóżmy, że ktoś włożył w bloga tytaniczną pracę, zdobył czytelników, zaczął zarabiać, a tu nagle z niewyjaśnionych przyczyn jego blog został zamknięty i takie sytuacje niestety się zdarzają. Jeśli ktoś się nie zniechęci, to nauczony przykrym doświadczeniem założy płatnego bloga, który już w całości będzie należał do niego, ale znów będzie musiał włożyć sporo pracy w to, aby go wypromować i zdobyć czytelników. Dlatego też jak już wspomniałem na początku nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy warto zakładać bloga darmowego czy też wydać trochę pieniędzy. Wszystko zależy od podejścia do bloga i tego czego od niego oczekujemy.

Na koniec dodam tylko, że nawet jeśli założyliśmy darmowego bloga, ale po pewnym czasie stwierdziliśmy, że chcemy, aby jednak w całości należał do nas to w każdej chwili można kupić własną domenę oraz hosting. Nie są to kwoty „zrywające kapcie z nóg”, a już szczególnie jeśli blog dopiero jest rozbudowywany i dopiero pracuje się nad jego marką.

Related Posts